slider1

Blog

Vše | Aktuality | Rady & tipy | Zajímavosti

Šijte lépe a rychleji! 15 rad a tipů od zkušených švadlen

Máte pocit, že vašemu šití chybí pár detailů do dokonalosti? Zkušené švadlenky ví, že opomíjet základní kroky a postupy se ve finále nevyplácí. Proto jsme se zeptali těch, které se šitím živí, a shrnuli vám rady k nezaplacení.

Více

Začínáte šít na overlocku? Krok po kroku vám poradíme, jak na něj

 Pořídili jste si overlock a bojujete se správným nastavením a šitím? Přečtěte si, jak správně navléct nitě, nastavit napětí a co dělat, když si nevíte rady.

Více

Mechanický, nebo elektronický? Jak vybrat šicí stroj

Rozhlížíte se po nabídkách obchodů, srovnáváte pro a proti a pořád nevíte, který šicí stroj bude pro vás nejlepší?

Pojďte se s námi podívat na zoubek základní otázce – je lepší šicí stroj mechanický nebo elektronický?

Více

Jak vybrat šicí stroj?

Přemýšlíte nad koupí nového šicího stroje a kladete si otázku, podle čeho si zvolit ten nejvhodnější? Poradíme vám, jak vybrat šicí stroj pro začátečníky, domácí výrobu i profesionální použití.

Více

Oživte si interiér vlastními doplňky z textilu

Váš interiér i exteriér může vypadat útulněji, pokud ho zpestříte vlastními textilními bytovými doplňkami.

Nabízíme vám pár inspirací, co si můžete ušít s šicími stroji Garudan.

Více

Jak na šicí stroj coverlock

Seznamte se s coverlockem. Díky němu budou lemy triček či šatů vaší výroby vypadat jako z profesionální dílny. Tady je pár rad, jak se s tímto speciálním šicím strojem skamarádit.

Více

Overlock a coverlock – skvělé šicí stroje, které budete chtít mít doma

Univerzální šicí stroj toho umí spoustu. Ale až si jednou vyzkoušíte overlock, pochopíte, proč ho má doma každá švadlenka, která to se šitím myslí vážně. Podívejte se, co je overlock, co je coverlock a k čemu vám tyto speciální šicí stroje budou.

Více

Jak vybrat šicí stroj pro quiltování a patchwork

Chcete vytvářet pohádkově krásné přehozy, bytové doplňky nebo i oděvy? Přečtěte si, jak vybrat šicí stroj pro patchwork a quiltování, aby vám práce šla od ruky.

Více

Nejoblíbenější funkce šicích strojů - které si vybrat?

Moderní domácí šicí stroje mají mnoho vylepšení. Postupem času se zjednodušilo navlékání a stroje dostaly ergonomičtější tvar. Kromě toho mají funkce, které automatizují úkony, aby se vám šilo lépe, rychleji a pohodlněji. Které z nich si ti, co šijí, nejvíc pochvalují? Podívejte se na výsledky průzkumu.

Více

Velký přehled šicích strojů 1.část

Jelikož existuje mnoho typů šicích strojů a každý slouží k jinému šití, můžete se v nich lehce ztratit. Pojďme se společně podívat, jaký stroj budete potřebovat k ušití šatů, a který zvolit na šití obuvi.

 

Více

Jak vybrat vyšívací stroj?

Přemýšlíte nad koupí nového vyšívacího stroje a nevíte, jak vybrat ten správný? Vybírejte nejen podle značky a ceny, ale také podle počtu hlav, jehel a kapacity vaší výroby.

Více

Overlock: K čemu slouží a jaký vybrat?

Overlock je při šití nedocenitelným pomocníkem, kterého ocení každá nadšená švadlenka. Je to obnitkovací šicí stroj, který slouží k začištění okrajů (švů) šitého výrobku.

Více

Podkladové materiály: jaký vlizelín použít?

Váháte, jaké podkladové materiály pro výšivku použít? Na výběr máte ze tří možností: trhací, stříhací či vodou rozpustný. A pro detailisty doporučujeme podkladový materiál zažehlovací.

Více

Jak nastavit napětí nití na vyšívacím stroji?

Pro vyšívání a pěkné finální výrobky je důležité správné napětí nití. Jak tedy napětí nití na vyšívacím stroji nastavit? Dejte pozor, aby byly cívky rovnoměrně navinuté.

Více

Jak správně upnout výrobek do vyšívacího rámečku?

Správné napnutí materiálu v rámečku je jeden z nejdůležitějších faktorů pro produkci kvalitní výšivky. Mnoho šicích problémů je způsobeno právě špatným napnutím materiálu v rámečku.

Více