slider1

5 důvodů, proč začít šít pro své miminko

Víte, proč spousta budoucích maminek nalezne zalíbení v šití? Nejspíš to má co dočinění s hnízdícím instinktem. Pro své děťátko, které jste zatím viděla pouze na snímku ultrazvuku, už teď chcete tu nejlepší výbavu, hezké oblečení, peřinky do postele, správný model kočárku a všechno ostatní, co trh nabízí. A občas chcete i něco víc. 

Šití se opět dostalo do kurzu. Není to problém s nedostatkem a potřeba zabezpečit rodinu těžko sehnatelným zbožím, jako tomu bylo kdysi. Nabídka produktů pro nejmenší se pořád rozrůstá a různé oblečky, dečky, polštáře a houpačky ve všech odstínech duhy a vzorech, až oči přechází, zaplňují obchody i feedy sociálních sítí. Vlastní tvorba je ale pořád přitažlivá. Proč? Protože je originální, osobní a neopakovatelná! 

 

Hrdost na svou šikovnost

Hodiny u šicího stroje se staly příjemným koníčkem, ventilem pro kreativitu. Základem je spolehlivý šicí stroj a trocha inspirace. Když držíte v ruce svůj čerstvě dokončený kousek, je jedno, kolik z něj trčí nití a kde je to křivé. Naplní vás hrdost tvůrce a zaplaví sprcha hormonů odměny. A pak už to jde samo - v hlavě se rojí nové projekty, kupujete nové látky, ladíte barvy, vzory, zipy, nitě, střihy. Pochlubíte se na sítích, sdílíte fotky, sbíráte rady a návody... zkrátka, stanete se řádnou členkou šicí komunity.

 

Dupačky hodné královského synka

V dnešní době nejspíš slyšíte na termíny jako “bio”, “atest” či “přírodní”. I v České republice bez problémů seženete biobavlnu, merino úplet či bambusový samet. Nejen že si váš brouček bude lebedit v luxusní výbavičce jako pro korunní prince. Tyto materiály navíc  vyhoví i přísným doporučením pro malé človíčky s citlivou pokožkou. Luxus přece nemusí být výsadou vyvolených, dopřejte kašmírek i dědici vašeho jména! 

 

Za míň uděláte víc

Vzhledem k rozměrům batolat je nasnadě, že i když se rozšoupnete s nákupem látek, budete mít materiálu na hromady oblečení. Všechno je jen o něco větší než na panenku, takže stříhání i šití hezky odsýpá. Půl metru látky vystačí na celý obleček, z dospělého roláku zvládnete vytořit svetřík i tepláčky. Za méně peněz si opatříte více muziky. Vzhledem k nabídce látek je z čeho vybírat. A čím víc toho vytvoříte, tím víc radosti z toho budete mít a z té radosti větší plány, víc látek… jak už jsme říkali.


Ekologické, etické, ekonomické. Přesně jako vy

Čistá domácnost bez chemie, zero waste a skromnost jsou vaše životní hesla? Šicí stroj je perfektní nástroj, se kterým zrecyklujete prostěradla i svetříky ze sekáče na luxusní výbavu moderního eko-človíčka. Svůj dobrý pocit určitě podpoříte i faktem, že vlastnoručně vyrobené oblečky nejsou výsledkem dřiny nebohého dítěte někde v asijské továrně. 

Látkové pleny se staly standardem. Když nechcete pořizovat celou sadu nových, s minimálními zkušenostmi, pár metry flanelu a odhodláním spácháte sestavu pro plenkové období za skutečně směšnou částku. A se svou ekologickou stopou se dostanete zase o nějaký stupínek níž. 

 

Příjemný start a třeba i rozjezd podnikání

Začít šít na mimino je výborný způsob, jak se naučit základní techniky a netrpět pocitem zmaru z neúspěchů. Batole vás nezkritizuje za to, že dupačky nejsou ušité úplně rovně nebo že ten vzor je sesazený hlavou dolů. Vesele bude nosit to, co na něj navlečete.  Naopak, vám to udělá nesmírnou radost. S každými dalšími dupačkami, povlečením nebo tričkem se zlepšujete a s tím i vaše výtvory. Počínaje první čepičkou s roztomilým vzorem sloníků, které tak hezky ladí k jeho očím, až po funkční soupravu na písek a do bláta ze třech druhů materiálů. 

Kritiku si užijete leda od své touhy po dokonalém výsledku. Okolí bude výtvory vašich rukou zaručeně chválit. Kdo ví, třeba se, jako mnoho jiných šikovných tvořivých maminek, začnete šitím na zakázku i živit. Nebo si alespoň přilepšíte bokem a zpříjemníte mateřskou. Pokud jste ještě nad šitím neuvažovaly, mateřství je skvělé období, kdy se vám může dostávat čas a hlavně inspirace pro rukodělnou tvorbu. Využijte ho, naleznete uspokojující koníček, který vás bude bavit a vydrží napořád. 

Nadchla jste se pro šití?

Naše řada domácích šicích strojů od českého tradičního výrobce Garudan váš sen splní. Navšívit náš eshop můžete zde.