slider1

Co dělat v čase karantény? Šijte, pomáhejte, tvořte

V čase omezení vycházek a společenských akcí se setkáváme s nutností organizovat zábavu a volný čas jinak. Nařízení karantény nám na jednu stranu ubírá možnosti, na které jsme zvyklí, na druhou dává čas na nové projekty. Nejdůležitější je, samozřejmě, postarat se o nezbytné nákupy, hygienická opatření a dostatek čerstvého vzduchu. Nerezignujte na procházky, stačí dodržovat bezpečnostní doporučení a nevystavovat se riziku v přeplněných prostorách.

Pokud máte děti, kromě domácích úkolů se dostane i na zásoby stolních her, kreslení, vaření nebo společné tvoření. Šicí stroj je skvělý nástroj, se kterým se nejen zabavíte, ale také vám poskytne praktické výsledky.


 
V současné situaci se řeší nedostatek roušek v nemocnicích i pro osobní použití. Na internetu naleznete spousty odkazů, jak je vyrobit v domácích podmínkách. Dobrovolníci šijí jednoduché modely pro oddělení, kterým se nedostává těchto základních pomůcek, i když je potřebují pro každodenní fungování. Přidejte se k nim, odměnou vám bude dobrý pocit, že jste pomohli potřebným, kteří to mají těžké i bez koronaviru.

Vytáhnout šicí stroj se vyplatí i z dalších důvodů. Víte o tom, že šití a další ruční práce, mají podobné účinky jako meditace? Šití zažene špatnou náladu, zaměstná pozornost a na konci práce se budete zaručeně cítit líp než na začátku. Když se vaše ruce zaměstnávají a hlava se musí soustředit, profituje z toho tělo i duch. Uspokojení z dokončení projektu spouští v mozku dopaminovou reakci - namíchá vám koktejl hormonů, které vás učiní dobře naladěnou a spokojenou samou se sebou.

A když už jste v tom, projděte si šatník a vyberte oblečení, které je potřeba upravit nebo opravit. Zašít rozpáraný rukáv nebo upravit délku sukně nezabere moc času. Malý zásah vrátí do hry oblíbené outfity a udělá radost téměř jako koupě nového kousku.

Nikdo neví, jak dlouho potrvá karanténa a bezpečnostní opatření, ale internetový prodej pořád funguje. Jde vám šití od ruky? Zkuste si přivydělat. Je spousta lidí, kteří jsou ochotní zaplatit za zajímavý originální nebo praktický kousek. Využijte čas, který se teď nabízí.

Hledáte spolehlivý a výkonný šicí stroj, overlock nebo coverlock? Vyberte si z řady domácích strojů Garudan a Leader. Na všechny stroje poskytujeme prodlouženou záruku 3 roky, záruční i pozáruční servis v sídle firmy nebo u vybraných partnerů po celé ČR i SR.